Vestel Klima Sıcaklık Ayarı, Nasıl Yapabiliriz?

Vestel Klima Sıcaklık Ayarı

Vestel klima sıcaklık ayarı, pek çok kişi tarafından kolay bir şekilde yapılmakta olan bir klima ayarıdır. Vestel klimanın tercih edilmesini sağlayan nedenlerden biri, klima ayarının kolay bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır. Vestel klima sıcaklık ayarı yaparken fazla çabalamaya gerek kalmaz. Vestel klimalar oldukça kolay bir şekilde ayarlanır.

vestel klima sıcaklık ayarı

Vestel klima sıcaklık ayarı yapılırken klimanın kumandasında yer almakta olan tuşlardan faydalanılır. Klima kumandasını kullanımı da kolay olduğu için sıcaklık ya da soğukluk ayarı hem hızlı hem de kolay bir şekilde yapılabilir.

Klimanın sıcaklık ayarı yapılırken kumanda üzerinde yer almakta olan klima kumanda kodları kullanılır. Peki klima kumandası üzerinde yer almakta olan bu kodlar ne işe yarar? Vestel klima soğuk ve sıcak hava modu nasıl açılır? Sıcak ve soğuk hava modu nasıl yapılır?

Vestel Klima Soğuk Hava Modu

Klima soğuk hava modu, yapılması fazlasıyla kolay olan bir mod olması nedeni ile hızlı bir şekilde herkes tarafından yapılabilmektedir. Vestel klimada soğuk hava modunu ayarlamak için öncelikli klima kumandasının orta kısmında bulunan açma kapama tuşuna basılması gerekir. Bu sayede klima kumandası açılarak kullanıma hazır hale getirilir.

vestel klima sıcaklık ayarı

Vestel klima kumandası üzerinde yer almakta olan mode tuşuna basarak klimanın modunu ayarlamaya başlayabilirsiniz. Klima kumandası üzerinde yer almakta olan mode tuşuna bastıktan sonra fan, kar, güneş ve damla simgelerinden kar simgesine getirilerek klima soğuk moduna alınabilir.

İlginizi Çekebilir! Bosch Klima Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Klima soğuk moduna alındıktan sonra klima kumandası üzerinde yer almakta olan artı ve eksi ok tuşları ile klimanın üflemekte olduğu havanın sıcaklık derecesi arttırılabilir ya da azaltılabilir. Klima kumandası üzerinde yer almakta olan fan hız kontrolü tuşları ile fan hızını kontrol etmek de mümkündür.

Vestel Klima Sıcaklık Ayarı, Hava Modu

Klima sıcak hava modu, yapılması kolay olan başka bir moddur. Klimanın sıcak hava modu, özellikle kış aylarında pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Vestel klimanın sıcak hava modunu ayarlayabilmek için yapılması gerekli olan ilk işlem, klima kumandası üzerinde bulunmakta olan açma kapama düğmesine basmaktır.

vestel klima sıcaklık ayarı

Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan açma kapama düğmesine basılıp klima kumandası açıldıktan sonra ise kumandanın açma kapama tuşunun sağ tarafında bulunmakta olan mode tuşuna basılmalıdır. Mode tuşu sonrasında çıkmakta olan simgeler arasından güneş simgesi seçildiği zaman klima sıcak hava moduna alınmış olur.

Klima sıcak hava yani diğer bir adı ile heat moduna alındıktan sonra klima açma kapama tuşunun sol tarafında yer almakta olan artı ve eksi tuşları sayesinde klimanın üflemekte olduğu havanın ısı derecesi ayarlanabilir. Klimanın artı tuşuna basıldığı zaman üflenen havanın ısı derecesi artarken eksi tuşuna basıldığı zaman havanın ısı derecesi azalmaktadır. Bu sayede hava derecesi kolay bir şekilde ayarlanabilir.

Ev Tipi Avantajlı Vestel Klimalara Göz Atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.