Vestel Klima Sıcak Üflemiyor Mu? Ne Yapabiliriz?

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor

Klimalar ev ısıtmak, soğutmak ya da evin havasını değiştirmek için kullanılmakta olan aletlerdir. Ancak bazı zamanlarda belirli sorunlar nedeni ile bu işlemi gerçekleştiremiyor olabilirler. Klimaların sıcak üflememesine neden olan pek çok neden bulunmaktadır. Peki Vestel klima neden sıcak üflemiyor?Klimanın sıcak üflemesi için yapılabilecekler nelerdir?

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Sıcak Üflemediği Zaman Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Klima sıcak hava ayarı düzgün bir şekilde yapılmadığı zaman klima sıcak hava üfleme problemine neden olabilir. Klimada meydana gelmekte olan herhangi bir problem nedeni ile klima sıcak hava üflemiyor olabilir. Bu sorunlar ise şu şekilde sıralanabilir:

Klimayı Isıtma Moduna Alıp Almadığınızı Kontrol Edin:

Sıcak hava kliması çalışmıyor ise yapılması gereken ilk işlem, klimanın ısıtma moduna alınıp alınmadığına bakmaktır. Klima ısıtma moduna alınmadığı zaman isitma işleminde bulunmadığı için klima sıcak üflemediği zaman klimanın modunu bir kere daha kontrol etmek oldukça önemlidir. Klimanın ısıtma modunda olması için kumanda üzerinde yer almakta olan heat ya da güneş sembolü seçilmelidir.

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor ise Oda İçerisindeki Pencere ve Kapıları Kontrol Edin:

Oda içerisinde açık kapı ya da pencere bulunması klimanın içeriyi ısıtamamasına neden olabildiğinden dolayı oda içerisinde bulunmakta olan kapı ve pencerelerin kapatılması büyük önem taşır. Bu nedenle oda içerisinde açık olan pencere ya da kapı bulunduğu zaman bu yerleri kapatmanız gerekir.

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor ise Dış Üniteyi İnceleyin:

Dış üniteniz klimayı açtıktan sonra devreye giriyor ise klimanızın parçalarında herhangi bir sorun olma ihtimali oldukça yüksektir. Klimanızı açtıktan sonra dış üniteniz devreye girmiyor ise klimanız elektronik olarak bloke olmuş demektir. Bu durumla karşı karşıya geldiğiniz zaman yapmanız gereken işlem, klimayı resetleme işlemidir.

Klimanızı enerjisinden kapattıktan sonra yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklemeniz gerekir. Bu süre geçtikten sonra klimanız açıp ısı moduna alarak klimanızın sıcak hava üflemesini sağlayabilirsiniz.

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor

İlginizi Çekebilir! Ariston Klima Sıcak Üflemiyor.

Klimanın Isı Derecesini Kontrol Edin:

Klimayı ısı moduna almanıza rağmen klima hala sıcak hava üflemiyor ise klimanın ısı derecesini kontrol etmenizde fayda var. Klimalarda ayarlanmakta olan ısı derecesi belirli etkenlere göre belirlenmekte olduğu için yanlış ayarlandığı zaman evi ısıtma işlemini gerçekleştirmiyor olabilir. Bu nedenle klimanın ısı derecesini kontrol etmek oldukça önemlidir. Klimanın ısı derecesi olması gereken derecede değil ise klimanın ısı derecesini ayarlamanız gerekir. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra klimanızın sıcak hava üflemesini sağlayabilirsiniz.

Vestel Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın Bakım Zamanını Kontrol Edin:

Klimanın bakım zamanı, klimanın herhangi bir sorun çıkartmadan çalışabilmesi için büyük önem taşır. Klima bakımı yapılırken klimanın içerisinde yer almakta olan parçalar incelendiğinden dolayı klimanın verimi ve çalışma ömrü arttırılır. Ayrıca klimanın içerisinde bulunmakta olan parçalar özel olarak temizlendiği için klimanızı daha rahat bir şekilde kullanmanız mümkündür. Bu nedenle klimanın bakım zamanını geçirmemeniz oldukça önemlidir.

Vestel ev tipi klimalar ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.