Toshiba Klima Sıcaklık Ayarı, Nasıl Ayarlanır?

Toshiba Klima Sıcaklık Ayarı

Toshiba klima sıcaklık ayarı, klimanın ortamı ısıtması için yapılmakta olan ayardır. Klimanın soğukluk ayarı, kısa süre içerisinde yapılmaktadır. Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan tuşlar ile klimanın sıcaklık ya da soğukluk ayarını yapmak mümkündür.

toshiba klima sıcaklık ayarı

Klima sıcaklık ayarı, belirli hususlara göre yapılmakta olduğu için klimanın ayarları yapılmadan önce klima hakkında bilgi sahibi olan kişilerdin yardım alınması gerekir. Klima yetkili servislerinden yardım almak, klimanızı doğru şekilde ayarlamanızı sağlayacaktır. Peki klima ısıtma moduna nasıl alınır?

Toshiba Klima Sıcaklık Ayarı, Klima Isıtma Moduna Nasıl Alınır?

Klima ısıtma modu, klimanın sıcak hava üflemesini sağlamakta olan moddur. Klima ısıtma moduna alınmadığı zaman sıcak hava üflemediği için klimanın sıcak hava üflemesi için öncelikli klimanın ısıtma modunun açılması gerekir. Klimanın ısıtma modunu açmak oldukça kolay olan bir işlemdir.

toshiba klima sıcaklık ayarı

Klimanın ısıtma modunu açabilmek için öncelikle klimanın kumandasının açılması gerekir. Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan açma kapama tuşuna basılarak klimanın kumandası açılır. Klima kumandası açıldıktan sonra klima kumandası üzerinde bulunmakta olan güneş simgesine basarak klimanın ısıtma modu açılabilir.

İlginizi Çekebilir! Baymak Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın ısıtma modu, klima kumandası üzerinde bulunmakta olan sembole basılarak açıldıktan sonra klima kumandası üzerinde bulunmakta olan aşağı ve yukarı ok tuşları ile klimanın üflemekte olduğu havanın ısı derecesi de ayarlanabilir.

Klimanın üflemekte olduğu havanın ısı derecesi, belirle hususlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle klima ısı derecesini ayarlamadan önce ayarlanması gerekli olan derecenin belirlenmesi gerekir. Klimanın ısı derecesini ayarlarken klima yetkili servislerinden yardım alabilirsiniz.

toshiba klima sıcaklık ayarı

Klima Soğutma Moduna Nasıl Alınır?

Klima soğutma modu, klimanın soğuk hava üflemesini sağlamakta olan moddur. Bu nedenle klimanın soğuk hava üfleyebilmesi için öncelikle klimanın soğutma moduna alınması gereklidir. Klimanın soğutma moduna alınması oldukça kolay olan bir işlemdir. Bu sayede klimayı soğutma moduna hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Klimayı soğutma moduna almak için öncelikle klimanın kumandasını açmak gerekir. Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan açma kapama tuşu ile klima kumandasını açmak mümkündür. Klimanın kumandası açıldıktan sonra ise kumanda üzerinde bulunmakta olan kar simgesine basılarak klimanın soğutma moduna alınması sağlanabilir.

toshiba klima sıcaklık ayarı

Klimayı soğutma moduna aldıktan sonra klimanın üflemekte olduğu havanın derecesi de ayarlanabilir. Klima soğutma moduna alınınca klima kumandası üzerinde yer almakta olan aşağı ve yukarı ok tuşları ile klimanın üflemekte olduğu havanın derecesi arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Klimanın üflemekte olduğu havanın derecesi, belirli etkenlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle klimanın soğukluk derecesi ayarlanmadan önce ortam için uygun olan soğukluk derecesinin belirlenmesi gerekir.

Klimanın soğukluk derecesini belirlemek için klimanın yetkili servislerinden yardım talep edilebileceği gibi klimadan anlayan başka biri tarafından da yardım alınabilir. Klima soğukluk ayarı yaparken klimanın ortamına göre ayar belirlemek büyük önem taşımaktadır.

Toshiba Türkiye mağazasında tüm ürünleri inceleyerek sizler için uygun teknolojiyi keşfedebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.