Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Düzelir?

Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor

Toshiba klima sıcak üflemiyor mu? Klimalar çoğu zaman ofis ve evlerde esas ısıtma sistemlerinin yanında kullanılan yardımcı ısıtıcılardır. Yazın havayı ferahlatan kışın ise ortama ısıtan klimalar günlük hayatta sıkça kullanılır. Klima kullanırken kullanıcıların sık rastladığı bir durum da klimaların sıcak hava üflememesidir.

Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın havayı ısıtmaması birçok markada ortaya çıkabilen bir sorundur. Belli başlı çözüm önerileri de mevcuttur. Toshiba klima kullanan kişiler tarafından sıkça şikayet edilen bir nokta da “Toshiba klima sıcak üflemiyor” sorunudur. Yazımızın devamını inceleyerek klimanızın neden sıcak üflemediğini ve olası çözüm önerilerini öğrenebilirsiniz.

Klima Neden Sıcak Hava Üflemez?

Klimanın sıcak hava üflememesinin birçok farklı nedeni olabilir. Kimi zaman bakımı yapılmayan cihazlarda bu sorun yaşanırken kimi zaman da kullanıcı tarafından doğru uygulama yapılmıyor olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Klimalar içerisinde bulunan filtreler ile birlikte faaliyet gösterir. Klima sıcak hava üflemediğinde akla ilk gelen sorun filtrenin tıkanmış olmasıdır. Toshiba klima sıcak hava üflememe sorunu beraberinde filtrenin temizlenmesi ile birlikte çözülebilir.

Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor

Klima sıcak hava üflememeye devam ediyorsa cihazın motor aksamında bir arıza olabilir. Bu durum teknik destek almanızı zorunlu hale getirir. Klimaların motorları sanıldığı kadar basit bir çalışma şekline sahip değildir. Bu nedenle cihazınızda arıza meydana geldiğinde uzman desteği almanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir! Demirdöküm Klima Sıcak Üflemiyor.

Klimaların sıcak hava üflememelerinin başka bir nedeni de cihazın henüz yeni açılmış olmasıdır. Bir süre ısıtma modunda çalıştırdıktan sonra cihaz sıcak hava üflemeye başlayabilir. Klimanın ısıtma modunda öncelikli olarak dış ünite motoru çalışır. Akabinde iç ünite motoru çalışır. İç ünite motorunun çalışmıyor olmasının en çok rastlanan nedeni ise klima gazının bitmiş olmasıdır.

Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor

Toshiba Klima Isıtma Sorunu Çözümü

Toshiba klima ısıtma sorunu çözümü için öncelikli olarak ısıtma sorununun kaynağı tespit edilmelidir. Cihazın periyodik bakımları yapıldığında bu tarz sıkıntılar pek sık meydana gelmez. Eğer düzenli bakımı yapılıyorsa motorunda bir sorun olabilir.

Toshiba klima ısıtma sorunu filtre kaynaklı ise filtre temizliği yapıldığında sorun çözülür. Eğer sorun klima gazının bitmesi nedeni ile meydana geliyorsa klima ısıtma sorunu çözümü için eksik gazın tamamlanması yeterli olacaktır.

Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın ısıtmamasının bir başka nedeni de klima hava giriş çıkış noktalarının kapanmış olmasıdır. Herhangi bir duvar ya da benzeri obje ile bu çıkış noktalarının kapatılması cihazın düzgün çalışmasını engelleyecektir.

Klima kullanımı sırasında cihazın önüne herhangi bir dolap ya da benzeri materyal koymamalısınız. Cihazın önü açık ve hava devinimi için uygun boşluk bırakılmalıdır. Akabinde doğru kullanım ile klimanızdan maksimum verim alabilirsiniz.

Toshiba klima sıcak üflemiyor sorununun bir başka nedeni de ana kumandanın doğru kullanılmıyor olmasıdır. Cihazınızın kullanım kılavuzunu okuyarak sıcak ayarında olduğundan emin olmanız önerilir. Böylece cihazla ilgili bir arıza olup olmadığından şüphelenmeden önce kontrol işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Toshiba’nın En Kaliteli Klimalarına Göz Atabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.