Siemens Klima Sıcaklık Ayarı, Nasıl Yapılır?

Siemens Klima Sıcaklık Ayarı

Siemens klima sıcaklık ayarı, klimanı rahatlıkla kullanılmasını sağlamakta olan ayarlardır. Klima kumandası aracılığı ile yapılmakta olan bu ayarlar, ortama üflenen havanın ısı derecesinin ayarlanarak ortamdaki havanın daha kolay bir şekilde değişmesini sağlamaktadır.

siemens klima sıcaklık ayarı

Klimalardaki sıcaklık ayarı, klima ısıtma moduna alındıktan sonra hızlı bir şekilde yapılabilir. Klimanın soğukluk ayarı da aynı şekilde hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle Siemens klima ayarlarını yapmak kişiye hem zaman hem de güzel bir ortam kazandırır. Peki klimanın ısıtma modu nasıl çalışır?

Siemens Klima Sıcaklık Ayarı, Klima Isıtma Modu Nasıl Çalışır?

Klima ısıtma modu, genellikle soğuk kış günlerinde tercih edilmekte olan bir moddur. Klimanın sıcak hava üflemesini sağlamakta olan klima ısıtma modu, oldukça kolay bir şekilde ayarlanabildiği için pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olan bir mod çeşididir.

siemens klima sıcaklık ayarı

Klimayı ısıtma moduna almak için öncelikle klimanın kumandasının açılması gerekir. Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan açma kapama tuşu yardımı ile kumandayı açtıktan sonra kumanda üzerinde yer alan mode tuşuna basarak klimanın mod ayarlarını yapmaya başlayabilirsiniz.

Kumanda üzerindeki mode tuşuna bastıktan sonra güneş simgesine tıklayarak klimayı ısıtma moduna alabilirsiniz. Klimayı ısıtma moduna aldıktan sonra klima kumandası üzerinde bulunmakta olan ok tuşları yardımı ile klimanın üflemekte olduğu havanın ısı derecesini arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

siemens klima sıcaklık ayarı

Evinizin ortamına göre ayarlamanız gerekir klima ısı derecesi, fazla yüksek olursa kişinin sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle klimanın ısı derecesinin 24 dereceye ya da 24 derecenin üzerine çıkmaması gerekir. Aksi taktirde kişide yorgunluk ve halsizlik hali gibi durumlar meydana gelebilir.

İlginizi Çekebilir! Baymak Klima Sıcaklık Ayarı

Klima Soğutma Modu Nasıl Çalışır?

Klima soğutma modu, klimanın soğuk hava üflemesini sağlamakta olan moddur. Klimanın soğutma modu, genellikle sıcak yaz günlerinde tercih edilmektedir. Klimayı soğuk moduna almak oldukça kolay bir işlem olması nedeni ile birçok kişi tarafından hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Klimayı soğutma moduna almak için öncelikle klimanın kumandasını açmak gerekir. Klima kumandası üzerinde yer alan açma kapama tuşuna basarak kumandayı açtıktan sonra kumanda üzerinde yer almakta olan mode tuşuna basarak klimanın mod ayarlarını hem hızlı hem da kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

siemens klima sıcaklık ayarı

Kumanda üzerinde yer alan mode tuşuna bastıktan sonra kar simgesine tıklayarak klimayı soğutma moduna alabilir, klimanı soğuk hava üflemesini sağlayabilirsiniz. Klimayı soğutma moduna aldıktan sonra klima kumandası üzerinde yer almakta olan aşağı ve yukarı ok tuşları yardımı ile klimanın üflediği havanın ısı derecesini arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Klimanın üflediği havanın ısı derecesi belirli hususlara göre yapılmaktadır. Bu nedenle klimanın ısı derecesini ayarlamadan önce klima yetkili servislerinden yardım talep edebilir ya da klimalar hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olan bir tanıdığınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Siemens’in diğer ev aletleri ile ilgili detaylı bilgiler edinin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.