Siemens Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Düzelir?

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor

Klima sıcak hava ayarı yapıldıktan sonra klimanın bazı zamanlarda sıcak hava üflemeyebilir. Klimanın sıcak hava üflememesinin birbirinden farklı nedeni bulunmaktadır. Siemens klima sıcak üflemiyor ise klimanın sıcak hava üflememesine neden olmakta olan nedenler belirlendikten sonra klimanın sıcak hava üflememesi sorunu daha kolay bir şekilde çözülebilir.

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın sıcak hava üflememesinin nedenleri belirlendikten sonra klimanın tamir edilmesinin birkaç yolu bulunmaktadır. Klimanızın sorununu bulduktan sonra klima parçalarınızı kendi başınıza temizleyebilirsiniz. Klimaların benzer sorunları ortaya çıkarmasının nedeni genellikle klima içeresinde bulunmakta olan malzemelerin kirli ya da bozuk olmasıdır.

Klima servisleri klima bakım işlemleri sayesinde hem klimanın kullanım ömrünü uzatmakta hem de klimada ortaya çıkmış olan sorunları çözmektedir. Klima servisinizi arayıp klimanızın sorunu hakkında bilgi vererek klima sorununuzu kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Peki klimanın sıcak hava üflemesine neden olan hususlar hangileridir?

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor Mu? Klimanın Sıcak Hava Üflememesine Neden Olan Hususlar Nelerdir?

Klima sıcak hava üflemiyor ise klimanızın bazı parçalarında kırılma ya da bozulma olmuş olabilir. Klima içerisinde bulunmakta olan parçalarda herhangi bir sorun olduğu zaman klimanın servisini arayarak klimanız için yardım talep edebilirsiniz.

Klimanın sıcak hava üflememesinin ilk nedeni, klimanın hava filtresi ve benzeri parçalarının fazla kirlenmiş olmasıdır. Klima içerisinde bulunmakta olan parçalar fazla kirlendiği zaman klima sıcak ya da soğuk hava üflemeyebilir. Bu durumda klimanın ya bakıma gitmesi ya da içerisinde bulunmakta olan bazı parçalarının temizlenmesi gerekir.

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın sıcak ya da soğuk hava üflememesine neden olan hususlardan bir diğeri ise klima ayarlarının yanlış bir şekilde yapılmış olmasıdır. Klimanın sıcak üflemesi için öncelikle klimayı sıcak moduna almak ve ısı derecesini ayarlamak gerekir. Klima sıcak moduna alındıktan sonra alt tarafta çıkmakta olan derece ayarlama tuşları sayesinde klimanın ısı derecesi ortama göre ayarlanabilir.

İlginizi çekebilir! Vestel Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Sıcak Hava Üflemediği Zaman Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Klima sıcak havayı nasıl verir sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmekte olan bir sorudur. Klimanın sıcak üflememesinin birbirinden farklı nedenleri bulunur. Bu nedenlere göre ise klimaya yapılması gereken işlem değişiklik gösterir. Klimanız sıcak hava üflemediği zaman dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Klimanın ısıtma modunda olup olmadığıdır. Klima ısıtma moduna alınmadığı zaman sıcak hava üflemeyeceği için klima sıcak hava üflemediği zaman klimanın modunun kontrol edilmesi gerekir.
  • Klima ısıtma moduna alındıktan sonra klimanın ısı derecesinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Klima ısıtma moduna alınmasına rağmen sıcak üflemiyor ise klimanın ısı derecesi yanlış ayarlanmış olabilir. Bu nedenle klimanın üflemekte olduğu havanın derecesine dikkat edilmesi gerekir.
  • Klimanın bulunmakta olduğu odanın içerisinde açık kapı ve pencere var ise klima odayı ısıtamıyor olabilir. Bu durumda odada bulunmakta olan kapı ve pencereleri kapatarak klimanın odayı ısıtmasını sağlayabilirsiniz.
  • Klimanın dış ünitesi, klimayı açtıktan sonra devreye giriyor ise klimanız sıcak hava üflemeyebilir. Klimanın sıcak üflememe nedeni klimanın içerisindeki bazı parçaların bozulmuş ya da kırılmış olması olabilir. Bu durumda klimanın servisini çağırarak klimanıza bakım yaptırıp eski malzemelerin değişmesini sağlayabilirsiniz.
  • Klimanın hava filtresi fazla kirlendiği zaman klima sıcak hava üflemeyebilir. Bu durumda klimanın hava filtresini temizlemeniz gerekir. Hava filtresi temizlemek oldukça kolay olması nedeni ile hava filtresini kendiniz temizleyebileceğiniz gibi klima servisini çağırarak klima servisinden de yardım alabilirsiniz.

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın Hava Filtresi Nasıl Temizlenir?

Klima hava filtresi temizleme işlemi oldukça kolay olması nedeni ile herkes tarafından yapılabilmektir. Klimanın hava filtresini temizleyebilmek için yapmanız gereken ilk işlem, klimanızın hava filtresinin nerede olduğunu öğrenmektir. Klimanın hava filtresinin nerede olduğunu öğrendikten sonra hava filtresini çıkartarak filtreyi daha kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Siemens Klima Sıcak Üflemiyor

Her klima markasının hava filtresi farklı yerde bulunur. Bu nedenle klimayı açmadan önce klimanın hava filtresinin nerede bulunduğuna bakılması gerekir. Klimanın hava filtresinin yeri bulunduktan sonra ise hava filtresi çıkartılarak temizlenir. Temizleme işlemi bittikten sonra hava filtresi dikkatli bir şekilde takılmalıdır.

Klimanın hava filtresinin yerini bulamadığınız zaman ya da hava filtresini temizleme işlemini yapamadığınız zaman klima servislerinden yardım talep edebilirsiniz. Klima servisini arayarak klimanın sorununu bildirdikten sonra klimanıza fazladan bir bakım da yaptırabilirsiniz.

Siemens klima ve tüm özelliklerine hakim olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.