Samsung Klima Sıcak Üflemiyor Mu? Çözümü Basit!

Samsung Klima Sıcak Üflemiyor

Samsung klima sıcak üflemiyor sorunu, pek çok nedenden dolayı ortaya çıkmakta olan sorunlar arasında yer almaktır. Klimanın sıcak üflememesine neden olan birbirinden farklı sorun olduğu için sorunun çözülebilmesi için öncelikle sorunun hangi nedenlerden dolayı olduğunun bulunması gerekir.

samsung klima sıcak üflemiyor

Klimanın sıcak üflememe sorununun nedeni belirlendikten sonra klimanın sorununu gidermek daha kolaydır. Bu nedenle birçok kişi klimanın sıcak hava üflememesi gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığı zaman öncelikle klimanın neden soruna sebebiyet verdiğini anlamaya çalışır. Peki klimanın sıcak hava üflemesine engel olan nedenler nelerdir? Klima sıcak hava üflemediği zaman ne yapılabilir?

Samsung Klima Sıcak Üflemiyor ise Ne Yapılabilir?

Klima sıcak hava üflemediği zaman yapılabilecek pek çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerden en önemlisi ise klimanın ısıtma modunda olup olmadığını kontrol etmektir. Klima ısıtma moduna alınmadığı zaman sıcak hava üflemediği için klimada bu tarz sorunlar ile karşılaşıldığı zaman klimanın modunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

samsung klima sıcak üflemiyor

Klimanın modunun dışında ısı derecesinin de kontrol edilmesi gerekir. Klimanın ısıtma modu açık olsa da ısı derecesi ayarlanmadığı zaman klimanın sıcak hava üflemesi mümkün olmaz. Bu nedenle klima ısı derecesi klima için oldukça önemlidir. Klimanın ısı derecesinin klima modu açıldıktan sonra kontrol edilmesi gerekmektedir.

Klima hava girişleri, klimanın görevini yapabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Klima sıcak ya da soğuk hava üflemediği zaman klimanın hava girişlerinin açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Klima hava girişleri açıldıktan sonra klima eskisi gibi çalışmaya devam edecektir.

İlginizi Çekebilir! Regal Klima Sıcak Üflemiyor!

samsung klima sıcak üflemiyor

Klimanın Sıcak Hava Üflememesinin Nedenleri Nelerdir?

Klima sıcak üflemiyor ise buna neden olabilecek pek çok neden bulunmaktadır. Bu nedenlere bakarak klimanın neden sıcak hava üflemediği çözülebilir. Ayrıca klimayı bu nedenlere göre tamir etmek de mümkündür. Birbirinden farklı olan nedenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Klimanın içerisinde bulunmakta olan gazın belirli bir seviyede olması gerekir. Klima içerisinde bulunmakta olan gaz daha az ya da daha fazla olduğu zaman klima sıcak hava üflememe sorununa neden olabilir.
 • Klima içerisinde bulunmakta olan kompresör arızalanabilir. Klima kompresörü önemli bir parça olması nedeni ile arızalandığı zaman en kısa süre içerisinde değiştirilmesi gerekir.
 • Klimanın dış ünitesinin filtresi kirlenmiş olabilir.
 • Klimanın iç ünitesinin peteği kirlenmiş olabilir.
 • Klimanın dış ünitesinin peteği kirlenmiş olabilir.
 • Klimanın iç ünitesinin filtresinin kirlenmesi bu soruna neden olur.
 • Klimanın sensörlerinde herhangi bir sorun oluştuğu zaman klima sıcak hava üflemeyebilir.
 • Klimanın fanı ya da kondansatörü arızalı olduğu zaman klima belirli sorunlara neden olur. Bu nedenle belirli aralıklarla klimanın kontrol edilmesi gerekir.
 • Klima kumandası arızalanması sorunlar meydana çıkarır.
 • Klimanın sinyal kablosunda arızalanma olması klimayı bozabilir.
 • Bakır boru hattında ezilme ya da kırılma meydana gelmesi klimanın sıcak hava üflemesini engellemektedir.

Samsung alışveriş mağazasında birbirinden iyi yüksek enerji klimaları inceleyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.