Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Düzelir?

Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor

Mitsubishi klima servisi tarafından kolay bir şekilde çözüme kavuşturmakta olan bir klima servisidir. Klimalarda bazı nedenlerden dolayı problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Klimanız ile ilgili herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman yapmanız gereken en mantıklı işlem, klimanız ile ilgilenmekle görevli olan klima servisini arayıp klimanızın durumu hakkında klima servisine bilgi vermektir.

Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanızın ortaya çıkarmış olduğu sorunları çözmek için klima servisini aramadan önce belirli yöntemler uygulayabilirsiniz. Önerilmiş olan yöntemleri uyguladıktan sonra hala klimanızın ortaya çıkarmış olduğu sorun çözülmezse klimanızın servisini arayarak yardım alabilirsiniz. Peki servisi çağırmadan önce kullanabileceğiniz çözüm yöntemleri nelerdir?

Mitsubishi Klima Servisi Çağırmadan Önce Kullanıcının Yapabileceği İşlemler Nelerdir?

Klimanızın sıcak üflememe sorunu için klima servisini çağırmadan önce yapılabilecek bazı işlemler mevcuttur. Bu işlemleri denedikten sonra klimanız sıcak üflemeye devam etmezse klima servisini çağırabilirsiniz. Servisi aramadan önce klimanızda yapabileceğiniz işlemler şunlardır:

Klimanın Moduna Dikkat Edin:

Klima modları anlamları klimayı doğru bir şekilde kullanabilmek için oldukça önemlidir. Klimanız ısıtma modunda olmadığı zaman ısıtma işlemini gerçekleştirmiyor olabilir. Bu durumda klimanızın kumandası üzerinde bulunmakta olan mode kısmından güneş ya da heat sembolünü seçmeniz gerekir. Bu işlemi tamamladığınız zaman klimanızın yavaş yavaş ısıtmaya başladığını görebilirsiniz.

Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın Isı Derecesini Kontrol Edin:

Klima derece ayarı klimanın ısıtması ya da soğutması için ayarlanması zorunlu olan bir ayardır. Klimanın derecesi ayarlanmadığı zaman klima beklendiği kadar ısıtma ya da soğutma yapmayabilir. Bu nedenle klimanızın teknik servisine başvurmadan önce klimanızın ısı derecesini kontrol etmeniz oldukça önemlidir.

Klima üzerinden yapılmakta olan sıcaklık ayarı, ortam sıcaklığının yüksekliğinden daha yüksek olmalıdır. Ortam sıcaklık ayarından daha düşük olduğu zaman klimanız ısıtma sağlayamadığı için sonuç elde edemezsiniz.

İlginizi Çekebilir! Klima Sıcaklık Ayarı Simgesi

Oda İçerisindeki Kapı Ve Pencereleri Kontrol Edin:

Klimanızı kullanmış olduğunuz odanın içerisinde kapı ya da pencereler açık olduğu zaman klimanız ısıtma konusunda başarısız olabilir. Bu nedenle klimanızın odayı ısıtmasını sağlayabilmek için odada bulunmakta olan pencere ve kapıları kapatmanız gerekir. Açık olan yerleri kapattıktan sonra klimanızın daha kolay ısıtma sağladığını görebilirsiniz.

Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor

Hava Filtresini Temizleyin:

Klima hava filtresi kirlendiği zaman klima eskisi kadar ısıtma sağlayamaz. Bu nedenle klimanın hava filtresini belirli zaman aralıkları ile temizlemeniz oldukça önemlidir. Klimanızın hava filtresini temizledikten sonra klimanızı sıcak moduna alıp klimanızın ısıtmasını sağlayabilirsiniz.

Klimanın Bakım tarihini Kontrol Edin:

Klimanızın içerisinde bulunmakta olan bazı parçalar zaman geçtikçe bozulabilir. Bunun nedeni klima bakımının gerekli olan süreler içerisinde yapılmıyor olmasıdır. Klima bakımı yapıldığı zaman klimanın kullanım ömrü uzar ve daha konforlu bir kullanım sağlanır. Bu nedenle klimanın bakım tarihlerine dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Dış Üniteyi İnceleyin:

Klimanın dış ünitesi devreye girmediği zaman klima ısıtma işlemi yapamıyor olabilir. Dış ünitenin devreye girmediği zamanlarda klimanız elektronik olarak bloke olduğundan klimanızı resetlemeniz gerekir. Klimanızı kapatıp bir süre sonra açtıktan sonra klimanızın sıcak üflemesini sağlayabilirsiniz.

Klimanın Hava Girişlerini Açın:

Klima hava akış yönü

Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Yönlendirme Kanatçığının Yönünü Düzeltin:

Klimayı ısıtma modunda çalıştırsanız bile klimanız ısıtma yapmayabilir. Bunun nedeni klimanın önünde bulunmakta olan kanatçığın yönünün aşağı yönde olması gerekirken yukarı yönde olmasıdır. Klimanızın ısıtma yapabilmesi için klima kanatçığının yönünün aşağı yöne çevirmeniz gerekir. Kanatçığın yönünü çevirdikten sonra klimanız eskisi gibi ısıtma yapmaya devam edecektir.

Mitsubishi Klima Sıcak Üflemiyor

Mitsubishi Klimanın Isıtmama Nedenleri Nelerdir?

Klima ısıtma sorununa neden olan pek çok yöntem bulunmaktadır. Klimanızın neden olduğu ısıtmama sorununu çözebilmek için öncelikle klimanızın neden sorun çıkarttığını bilmeniz gerekir. Klimanızın neden sorun çıkarttığını bulduktan sonra ise kolay bir şekilde ortaya çıkmış olan sorunu çözebilirsiniz. Klimanın ısıtmamasına neden olmakta olan nedenler şunlardır:

  • Klimanızın kompresörünün arızalı olması
  • Klimanın İç ünitesinde bulunmakta olan filtresinin ya da peteğinin kirlenmesi
  • Klimanın gazının olması gerekli olan miktardan daha fazla ya da daha az olması
  • Bakır boru hattında herhangi bir ezilme ya da kırılma meydana gelmesi
  • Klimanın sinyal kablosunun bozulması
  • Klimanın kumandasının arızalı olması
  • Klimanın dış ya da iç ünitesinde yer almakta olan fan ya da kondansatörün arızalı olması
  • Klima sensörlerinin bozulması
  • Klimanın dış ünitesinde bulunan filtrenin ya da peteğin kirli olması

Mitsubishi Klima Destek Hattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.