LG Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Düzelir?

LG Klima Sıcak Üflemiyor

LG klima sıcak üflemiyor sorunu insanların sık sık dile getirdiği sorunlardan biridir. Söz konusu klimalar olduğunda cihazın sıcak üflememesinin birçok nedeni olabilir. Bazı durumlarda klimanın yanlış kullanımı bazı durumlarda da cihazda meydana gelen sorunlar nedeni ile klima sıcak üflemeyebilir.

Klima Neden Sıcak Üflemez?

Klimaların sıcak üflememesinin başlıca nedeni cihaz içerisinde arıza olmasıdır. Filtrede ya da motorda meydana gelen arızalar klimaların sıcak fonksiyonunun kullanılmasını engeller. Bununla birlikte klimanın yanlış kullanılması da sıcak üflememesine neden olabilir.

LG Klima Sıcak Üflemiyor

LG Klima Sıcak Üflememe Nedenleri;

LG klima kullanan kişilerin sıcak fonksiyonu hakkında bilgi sahibi olmamaları durumunda bu fonksiyonu kullanamadıkları bilinmektedir. Klimalarınızı kullandığınız kumandalar ile heat ya da güneş simgesine tıklayarak klimayı sıcak ayarına getirebilirsiniz.

LG elektronik aletler bağlamında birçok ürün seçeneği ile hizmet veren bir markadır. LG marka elektronik aletleriniz için doğrudan yetkili temsilcilere danışabilir ya da ürün kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte klimanızın sıcak üflememesinin bazı başka nedenleri de aşağıdaki gibidir;

  • Klima gazı bitmesi halinde,
  • Klima motorunun bozulması halinde,
  • Klimanın kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılmaması halinde,
  • Klima hava çıkışlarının kapatılması halinde,
  • Klima hava filtresinin tıkanması halinde klima sıcak üflemeyebilir.

LG Klima Sıcak Üflemiyor

LG Klima Neden Sıcak Üflemiyor?

LG klima ürünleri sürekli yeni modelleri ile tercih edilen bir markadır. Klimanızın sıcak üflememesinin en temel nedenleri yukarıdaki gibidir. Klimanız sıcak üflemiyorsa öncelikli olarak klimanın sıcak ayarında olduğundan emin olmalısınız.

Klimayı sıcak moduna geçirmek için doğrudan kumandayı kullanabilirsiniz. Kumandada yer alan Heat ya da güneş simgesine tıklayın. Akabinde sıcaklık derecesini yükseltmeniz yeterli olacaktır. klimanız sıcak üflemiyorsa bazı aksamlarında sorun olabilir.

İlginizi Çekebilir! Vestel Klima Sıcak Üflemiyor!

LG Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Hava Girişleri Kapalı Olduğunda Sıcak Üflemeyebilir!

Klimanın sıcak üflemesi için düzgün çalışması gerekir. İster sıcak ister soğuk modda kullanılsın klimaların hava giriş ve çıkışları mutlaka açık olmalıdır. Klima hava çıkışlarının kapanması çoğu zaman klimanın önünün kapatılması sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

Klima Yönlendirme Kanatçığı Yanlış Bölgeye Bakıyor Olabilir.

Klima yönlendirme kanatçığı doğru yöne bakmadığında da klima ortamı ısıtmakta güçlük çekebilir. Yönlendirme kanatçığının aşağı yöne doğru baktığından emin olmalısınız. Klima sıcak üflese dahi yönlendirme kanatçığı yanlış yöne baktığında klimanın beklentiyi karşılayacak şekilde ortamı ısıtması mümkün olmayabilmektedir.

LG Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Hava Filtresi Tıkanmış Olabilir.

Klimalarda bulunan hava filtreleri günlük kullanıma bağlı olarak tıkanarak dolar. Hava filtresinin tıkanması halinde doğrudan klimanın sıcak üflememesi yaygın olarak görülen bir durumdur. Klima hava filtresi tıkanması sorunu ise klimaların düzenli bakımı yapıldığında ortaya çıkmaz. Uzun süre bakımı yapılmayan klimalarda hava filtresi tıkanabilmektedir.

Hava filtresi tıkanması halinde klimanın hava filtresini değiştirmeli ya da cihazınızı periyodik bakım için  teknik servis ekiplerine bırakmalısınız. Akabinde periyodik bakımı yapılan cihazlar çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

LG Klima ve Isıtma Sistemleri Hakkında Bilgi Edinin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.