Isınmak İçin Yeterli Olan İdeal Klimalar Hangileridir?

Isınmak İçin Klimalar

Isınmak için klimalar kullanım itibari ile sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu ortam ısısını ayarlamak olduğunda hem soğutma hem de ısıtma işlevinde bulunabilen klimalar genellikle yılın her mevsimi kullanılabilmektedir.

Isınmak için klima alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Kış aylarında yaşam alanlarının ısıtılmasında klimalar tek başlarına yeterli olmayabilir. Bu durumun en temel nedeni ise klimaların modellerine göre belli başlı büyüklükte etkili olabiliyor olmasıdır.

Isınmak İçin Klimalar

Klima kullanımı sırasında klimanın ısıtabileceği kadar büyüklükte bir ortamda ürünü kullanmanız önerilir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse 26 metrekarelik bir alanı ısıtabilecek olan bir klima modeli ile 30 metrekarelik bir alanı ısıtmaya çalışmak verimli sonuç almanızı engeller. Daha uzun süreler sonucunda ortamın ısınmasına ve tam performans alınamamasına neden olur.

Isınmak İçin Hangi Klimalar Tercih Edilmelidir?

Isınmak için klima tercihi yapılırken klimanın ortam büyüklüğü ile uyumu, klimanın ısıtma kapasitesi ve kullanım modlarına dikkat etmelisiniz. Günümüzde neredeyse tüm klimalar hem ısıtma hem de soğutma özelliği ile kullanıcı deneyimine sunulmaktadır.

Isınmak İçin Klimalar

Klimaların kullanım olanaklarının geniş olması tercih edilmelerinin de ana nedenlerinden biridir. Isınmak için klima tercih ederken klima markasına, modeline de dikkat etmeniz şarttır. Gelişen teknoloji ile birlikte klima modelleri ve kullanımı itibari ile oldukça çeşitlenmektedir. Doğru alanlar için doğru klima seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususları yazımızda derledik.

  • Klima modelinin kış aylarında eksi -15 dereceye kadar ortam ısıtması yapabilmesi gerekir.
  • Ortam büyüklüğü ile uyumlu bir model tercih edilmelidir.
  • Klima ürününün garantili ve ısıtma özellikli olması gerekir.
  • Klima hava kanatçığının doğru konumlandırılmış olması gerekir.

Isınmak İçin Klima Modelleri

Isınmak için klima modelleri araştırılırken enerji verimlilik düzeyi yüksek ürünler tercih edilmelidir. Klimalar sürekli kullanıldığında elektrik kullanım oranını ciddi oranda yükselten araçlardır. Klimanızın kullanırken elektrik kullanımını olabildiğince azaltmak için A+ ve üzeri klima modellerine yönelebilirsiniz.

Isınmak İçin Klimalar

Ortamları ısıtmak için tercih edebileceğiniz yüzlerce farklı model olabilir. Ancak güvenilir, hızlı teknik servis ve uzun ömürlü kullanım için önerilen bazı başlıca markalar bulunmaktadır. Bu markaları ve en çok tercih edilen modelleri sizler için derledik.

1.      Mitsubishi Klima

Mitsubishi oldukça tercih edilen bir klima markası olarak bilinmektedir. Klima model ve seçenekleri ile her tercihe ve amaca uygun bir ürün bulmanız mümkündür.

Isınmak İçin Klimalar

Mitsubishi klimalar fiyat performans açısından doğru kullanım ile uzun yıllar dayanıklı olan orta segment ürünlerdir. Fiyat olarak orta ve üst segment seçenekleri de bulunmaktadır.

2.      İklimsa Klima

İklimsa marka klimalar genellikle yüksek fiyat segmentinde bulunan ve uzun yıllar dayanıklı olan klima ürünleridir. Klima satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de klima garantisidir. Teknik servis ve garanti süreci itibari ile İklimsa klimalar oldukça başarılı bulunmaktadır.

Isınmak İçin Klimalar

Ödediğiniz miktarın hakkını sonuna kadar veren bir klima olduğu söylenebilir. İklimsa klima modelleri arasında en çok tercih edilen modeller çok fonksiyonlu uyku modu olan modellerdir.

3.      Panasonic Klima

Panasonic marka klimalar kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen klima markalarından biridir. Söz konusu olan markanın model çeşitliliği ve etkin teknik servisi ile iyi bir hizmeti garantileyebilirsiniz.

Isınmak İçin Klimalar

Panasonic klimalar yaz ve kış kullanım konusunda oldukça başarılı olan klimalardır. Klimanızı doğru modda kullandığınız takdirde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde bakımlarını yaptırarak kullanabileceğinizi de söyleyelim.

4.      Daikin Klima

Daikin marka klimalar fiyat segmenti olarak üst segment olan ve kullananlar tarafından oldukça sevilen klimalardır.

Daikin klima ürünleri birçok farklı mod ve seçenek ile birlikte sunulur. Taleplerinizi karşılaması için ihtiyaçlarınıza en uygun Daikin klima modelini bulmanız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca müşteri yorumları değerlendirildiğinde teknik servis desteği açısından de memnuniyet oranının yüksek olduğu bir markadır.

Isınmak İçin Klimalar

İlginizi Çekebilir! En Uygun Klima Fiyatları

Klima Satın Alırken Ortam Büyüklüğüne Uygun Klima Almaya Özen Gösterin!

Klimalar farklı alanlar için kullanım olanakları ve modelleri bulunan cihazlardır. Her klimanın özellik itibari ile kullanılabileceği alan büyüklüğü farklılaşabilir. Bu nedenle klima almak için araştırmaya girişmeden önce klimayı kullanacağınız ortam büyüklüğünü ölçmelisiniz.

Birçokları tarafından yapılan bir hata da klima alırken kullanılacak alanın ölçülmemesidir. Amaçlarınıza uygun bir klima modeli almamanız halinde klimadan beklenen verimin alınması da olanaksız hale gelir.

Isınmak İçin Klimalar

Klimalarda ne kadar alanın ısıtılabileceğine dair bilgilendirme BTU kısaltması ile yapılır. 9000 BTU ile 24000 BTU arasında değişen bir klima değer listesi mevcuttur. Klima satın alırken alanlarınızın büyüklüğü ile klima BTU değeri arasında uygun seçeneği seçmeye özen gösterin. İşte alan büyüklüğüne göre klima BTU değerleri;

  • 9000 BTU; 20 m2
  • 000 BTU; 28 m2
  • 000 BTU; 35 m2
  • 000 BTU; 40 m2
  • 500 BTU; 52 m2
  • 000 BTU; 55 m2

55 m2’den büyük alanlar için kullanılabilecek klima ürünleri bulunmamaktadır. Daha büyük alanlarda klima kullanmak istediğinizde alanınız için birden fazla klima kullanma yoluna gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.