En Ucuz Klimalar Hangileri? Fiyatları Nelerdir?

En Ucuz Klima Fiyatları

Klimalar yaşam alanlarını soğutmak ya da ısıtmak gibi amaçlar ile sürekli kullanılan araçlardır. Klima kullanımı ile daha ferah ortamlarda yaşamanız mümkün hale gelir. Bu noktada artan klima talepleri ile birlikte en ucuz klima fiyatları da sıkça araştırılmaktadır.

en ucuz klima fiyatları

En Ucuz Klima Fiyatları, En Ucuz Klima Listesi

Klimalar model, marka, özellik ve benzeri faktörler göz önünde bulundurularak fiyatlandırılır. Bu yazımızda en uygun fiyatlı klima seçeneklerini sizler için değerlendirdik. Ayrıca klima satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlara da yazımızda yer verdik.

Klima fiyatları 500 ile 8000 TL arasında değişkenlik göstermekle birlikte fiyatlar çok daha yüksek ya da çok daha düşük olarak da karşınıza çıkabilir. İyi bir klima satın almak istiyorsanız klimanızın özelliklerine dair detaylı bir araştırma yapmanız önerilir. En ucuz klimalar arasında tercih yaparken aşağıdaki marka ve modelleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

en ucuz klima fiyatları

1.     Vestel Flora Klimalar

Vestel Flora model klimalar ortamı ısıtma ve soğutma konusunda genellikle olumlu yorum alan ve fiyat olarak muadillerine göre daha düşük fiyatlı olan markalardan biridir. Klimanın ne kadar ortamı ısıtabildiğine ve özelliklerine göre fiyatları değişmekle birlikte yaklaşık 3000 TL gibi bir ödeme ile oldukça kaliteli özelliklere sahip bir klima satın almanız mümkündür.

en ucuz klima fiyatları

Vestel Flora klimalar A+ ve üzeri enerji verimlilik  düzeyi ile de tercih nedeni olmaktadır. Model fark etmekle birlikte yaklaşık 62 Db ses seviyesi ile kullanıcı deneyimine sunulmaktadır. Otomatik iç ünite temizleme özelliği ile de daha uzun ömürlü olan bu seri ürünlerini tercih ederken alan büyüklüğüne uygun bir model tercih etmeyi unutmayın.

2.     Altus ALK Serisi Klimalar

Altus marka olarak klima seçenekleri arasında en uygun fiyatlı olan markalardan biridir. Kullanıcılar tarafından çoğunlukla beğenilen Altus klimalar özellik itibari ile muadillerine benzer özellikler ile kullanıcı deneyimine sunulmaktadır.

en ucuz klima fiyatları

A+ ve üzeri enerji verimlilik düzeyi ile sunulan Altus model klimalar düzenli periyodik bakım ile çok daha uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Arçelik ile birlikte adını sıkça duyduğumuz Altus model klimaların yetkili servisleri de hızlı dönüş yapan servisler arasında yer almakta.

3.     İndesit Klimalar

İndesit marka olarak Türkiye bazında pek bilinmeyen ve uygun fiyatlı olan bir klima markasıdır. Klima kullanırken akıllı fonksiyonları ve kullanışlı modları ile tercih edilmektedir. Ancak İndesit marka klimaların yetkili servis desteği hakkında kullanıcı memnuniyet düzeyi bilinen markalara oranla daha düşüktür.

en ucuz klima fiyatları

Klima satın alırken iletişim kanalları güçlü olan markaları tercih etmeniz önerilir. Böylece klimanızda herhangi bir arıza olması halinde yetkili servise hızlıca ulaşabilir ve garanti kapsamında destek alabilirsiniz.

4.     Regal Klimalar

Regal klimalar fiyat olarak bilinen markalara oranla biraz daha uygun fiyatlıdır. Özellik ve yetkili servis desteği olarak ise oldukça memnun edici niteliklere sahip olduklarını da söylemek gerekir. Klima satın alırken özellikleri yüksek, uygun fiyatlı klima arayışında iseniz Regal marka klimaları tercih edebilirsiniz.

en ucuz klima fiyatları

Uygun Fiyatlı Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klima satın alırken klimanın uygun fiyatlı olmasının yanı sıra teknik özellikleri ve garanti bakımından da güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Klimalar doğru kullanıldığında uzun ömürlü olabilen ve sürekli kullanılan teknolojik cihazlardır.

İlginizi Çekebilir! En Sessiz Çalışan Klimalar

Uygun fiyatlı klima arayışı içerisinde iseniz aşağıda yer alan hususlara dikkat ederek klima seçmeniz önerilir. Klimanın bütçe dostu olmasının yanı sıra uzun yıllar kullanılabilecek kadar dayanıklı olması da şarttır. Uygun fiyatlı klima alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Klimanın ısıtması gereken ortamın büyüklüğüne uygun bir model seçilmesi,
  • Klima modlarının kullanılacak alan için uygun olması,
  • Klima modelinin garantisi olması,
  • Klima ürününün uluslararası standartlara uygun olması,
  • Klima enerji tüketim sınıfı,
  • Klima verimlilik düzeyi,
  • Klima SCOP değeri 3.8 ve üzeri olması,
  • Klima SEER değeri 6.0 ve üzeri olması,
  • Klimanın çevre dostu olması gibi faktörlere klima alırken mutlaka dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.