En Sessiz Çalışan Klimalar ve Markaları

En Sessiz Çalışan Klimalar

En sessiz çalışan klimalar birçokları tarafından sürekli aranan ürünlerdir. Klima çalışırken klimanın yüksek ses yapması ortamlarda insanları rahatsız edebilir. Kimi zaman bir toplantının ortasında kimi zaman da sohbet ederken gürültülü çalışan bir klima sinir bozucu olabilir.

Klima satın alırken klima ses desibel miktarını kontrol ederek çok yüksek sesli çalışan klimaları almaktan kaçınmanız önerilir. Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün yeni klima modelleri çıkmaktadır. Son model klimaların en sık duyulan özelliklerinden biri de sessiz çalışabiliyor oluşlarıdır.

en sessiz çalışan klimalar

En Sessiz Çalışan Klimalar Hangileri Çalışmadığını Nereden Öğrenebilirim?

Satın almak istediğiniz klimanın sessiz çalışıp çalışmadığını öğrenmek için klima özelliklerini kontrol etmelisiniz. Klimaların özellikleri arasında kaç desibel ses seviyesinde çalıştığı bilgisi de yer almaktadır. Birçokları tarafından sürekli kullanılan klimalar kimi zaman gece uyku kalitesini bile ses nedeni ile düşürebilmektedir.

Bir klimanın tercih edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de klimanın ne kadar gürültülü çalıştığıdır. Yaşam alanlarında sürekli kullanılan klimalar çalışmaya başladıktan sonra insanları rahatsız edecek düzeyde ses seviyesi ile çalışabilir. Bu durumun ne kadar rahatsız edici olabileceğini düşünürsek klima alırken sessiz klimalara yönelmeniz mantıklı olabilir.

İlginizi Çekebilir! En Uygun Fiyatlı Klimalar

Klima satın alırken klima ses düzeyine dikkat etmek şart. Bununla birlikte en sessiz çalışan klimaları sizler için derledik. Ülkemizde satılan ve en sessiz klimalardan biri de Arçelik marka 90070 Süper İnvertech klimadır.

en sessiz çalışan klimalar

En Sessiz Çalışan Klimalar, Klima Ses Düzeyine Göre Gürültü Oranları Ne Kadardır?

Klima satın alırken ses düzeyine dikkat etmek gerektiği konusunda birçokları hem fikir. Ancak klimaların desibel cinsinden ölçülen ses düzeylerini çoğu zaman kullanmadan anlamak güç olmakta. Aşağıda yer alan maddeler klimaların ses desibellerine göre ne kadar gürültülü olduğuna dair size fikir verebilir.

  • 40 dBA ve üzeri çalışan klimalar: Oldukça sesli,
  • 30-40 Desibel arası çalışan klimalar: Orta düzey sesli,
  • 20-30 Desibel arası çalışan klimalar: Düşük sesli,
  • 20 dBA ve altı çalışan klimalar: Sessiz.

Klima satın alırken klimanın ses desibel düzeyine yukarıda yer alan sınıflandırmaya göre bakabilirsiniz. Bir başka örnek ise ortalama yüksek sesli bir elektrikli süpürge 75-79 dBA arası ses çıkarmaktadır. Klimanızın ses düzeyini araştırırken bu tarz örnekleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Yatak odası benzeri alanlar için 30 dBA ve altı ses seviyesine sahip klimaları tercih etmeniz önerilir.

en sessiz çalışan klimalar

1. Arçelik 90070 Süper İnvertech Klima

Arçelik 90070 Süper İnvertech klima Türkiye bazında satılan en sessiz klimalardan biridir. Klimanın çalışırken çıkardığı ses düzeyi ise 19 dBA olarak bilinmektedir. Birçok yönden oldukça tercih edilen bu model fiyat olarak da üst segment kategorisinde bulunmaktadır.
Arçelik 90070 model klima aynı zamanda sleep modu ile de ön plana çıkmaktadır. Yatak odasında kullanıma uygun olan ve uyku modu ile neredeyse çık dahi çıkarmadan çalışan bu model sese duyarlılığı olan kişiler için en iyi tercih olabilir.

Arçelik Resmi Sitesindeki Klimalar ve Fiyatları

2. Mitsubishi Inverter FDE 100 VNXVF

Mitsubishi yine ses düzeyi konusunda oldukça tercih edilen markalardan biridir. 30 dBA ve altı ses düzeyi ile yatak odasında ve toplantı salonu gibi alanlarda kullanıma uygun modellerdir. Mitsubishi Inverter FDE 100 model kullanıcıları tarafından da oldukça çok beğenilmektedir.

Mitsubishi Resmi Sitesindeki Klimalar ve Fiyatları

3. Airfel LTXN50U Klima

Airfel LTXN50U klima modeli oldukça sessiz çalışan başka bir modeldir. Klima tercih ederken sadece ses değil aynı zamanda klima modları, fiyat ve benzeri noktalara da dikkat etmek gerekir. 39 dBA ses seviyesi ile çalışan bu model yukarıda yer alan iki modele oranla daha bütçe dostu seçenekler ile sunulmaktadır.

Airfel marka klimalar ses düzeyi ile yukarıda yer alan iki klima modeli kadar düşük seste çalışmaz. Ancak klima özellikleri ve başarılı teknik servis olanakları ile tercih edilmektedir. 40 dBA ses düzeyi çalıştığı fark edilen ancak rahatsız edici bir ses düzeyi değildir.

Airfel Resmi Sitesindeki Klimalar ve Fiyatları

En sessiz çalışan klimalar hakkında daha fazla bilgi almak için almak istediğiniz klima modelinin ses düzeyini kontrol edebilirsiniz. Yukarıda yer alan ölçütlere bağlı olarak klima ses düzeyini kontrol edebilir ve istediğiniz düzeyde ses seviyesine sahip bir model satın alabilirsiniz.

Mitsubishi Klima Sıcaklık Ayarı Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor, Ne Yapılmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.