E.C.A Klima Sıcak Üflemiyor ise Ne Yapabiliriz?

E.C.A Klima Sıcak Üflemiyor

E.C.A Klima sıcak üflemiyor şikayeti klima kullanıcıları tarafından sık yapılan şikayetlerden biridir. Söz konusu klima sıcak üflememe şikayetlerinin bazı basit çözümleri bulunmaktadır. Bununla birlikte klimalarınızın sıcak üflememe nedenleri bazı arızalar olabilmektedir.

Klimalar sürekli kullanılan ve yaz, kış talep olan araçlardır. Havanın soğutulması kadar ısıtılması amacı ile de tercih edilen klimaların sıcak fonksiyonu bazı durumlarda çalışmayabilir. Klima sıcak üflememe sorunu hakkında merak edilenler ve çözüm önerileri için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

E.C.A Klima Sıcak Üflemiyor

E.C.A Klima Isıtmıyor Ne Yapmak Gerekir?

Klimanın ısıtma yapmaması halinde uygulanması gereken bazı adımlar vardır. Öncelikli olarak klimanın kumandasını doğru kullandığınızdan emin olmalısınız. Akabinde klima sıcak yerine ılık üflüyor ise hava filtrelerinde sorun olabilir.

Klima kullanımı için doğrudan doğruya kullanım kılavuzunu okuyarak hareket etmek gerekir. Bu noktada birçokları kumandanın kullanım kılavuzunu okumadığından çoğu zaman klimanın ısıtma fonksiyonunu kullanamaz.

E.C.A Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanızın ısıtma fonksiyonunu kullanmak için “heat” ya da güneş simgesi olan tuşa dokunmalı ve ortamın ısısına göre talep ettiğiniz ısıyı belirlemelisiniz. Akabinde klimanızın ısıtma yapması için birkaç  dakika kadar beklemeniz önerilir.

İlginizi Çekebilir! Ariston Klima Sıcaklık Ayarı

Teknik Servis Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

E.C.A klima sıcak üflemiyor ise teknik servisi çağırmadan önce cihazınızı kontrol etmeniz önerilir. Bununla birlikte cihazınızın periyodik bakımlarını yaptığınızdan emin olmalısınız. Klima benzeri araçlar düzenli olarak sıvı ve gaz kontrolü yapılması gereken araçlardır. Klimanızın filtresinin düzenli değiştirildiğinden de emin olmalısınız.

E.C.A klima teknik servis çağırmadan önce aşağıda yer alan uygulamaları gerçekleştirmeniz önerilir;

  • Klima filtresini temizleyin.
  • Klimanın alanı ısıtması için alanın kapı ve pencerelerinin kapalı olduğundan emin olun.
  • Klimanın ısıtma modu açık olduğundan emin olun.
  • Cihazın kanatlarının aşağı doğru baktığından emin olun.
  • Klimanın önünü kapatan herhangi bir eşya olup olmadığını kontrol edin.

E.C.A Klima Sıcak Üflemiyor

E.C.A Klima Isıtmama Nedenleri

E.C.A klima ısıtmama nedenleri çoğunlukla kullanıcı hatasına bağlı olarak ortaya çıkar. Bununla birlikte cihazınızın gerekli kontrollerini gerçekleştirmenize rağmen ısıtma yapmıyor ise teknik servisi arayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda cihazın fan ya da motorunda bazı arızalar tespit edilebilmektedir.

E.C.A klima ısıtmıyor ise klimanızın hava filtresini kendiniz temizlemeyi deneyebilirsiniz. Klimanızı temizlemek için kullanım kılavuzunda yer alan ölçütleri takip etmeniz önerilir. Klimanın hava filtresini daha önce hiç temizlemediyseniz ve bu konuda yardım almak istiyorsanız cihazınızı periyodik bakıma sokabilirsiniz.

E.C.A Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın ısıtmamasının başka bir nedeni de cihaz kanatçıklarının yanlış pozisyonda olmasıdır. Klimanızı ısıtma modunda açtıktan sonra hava yönlendirme kanatçıklarının aşağı yönlü olduğundan emin olmalısınız. Kanatçıklar yukarı yönde olduğunda klimanın ortamı ısıtması çok daha güç hale gelmektedir.

E.C.A klima sıcak üflememe nedeni olarak sık karşılaşılan başka bir durum da klimanın iç ya da dış ünitesinde meydana gelen arızalardır. Bu durumda mutlaka teknik servis desteği almanız önerilir.

E.C.A hafif ticari klimalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.