Düzce Klima Servisi, Klima Ustası

Düzce Klima Servisi

Düzce klima servisi, klima bakımı ve onarımı gibi hususlarda süreli başvurulan profesyonel bir kaynaktır. Klima kullanımı günümüz şartlarında oldukça yoğun ve artış göstermeye devam etmektedir. Klima kullanımı sırasında ortaya çıkan bazı arıza ve olumsuz durumlar karşısında uzman yardımı almak için klima servislerine başvurabilirsiniz.

düzce klima servisi

Düzce klima servisi ile ihtiyacınız olan tüm hizmetlere tek bir adresten ulaşmanın ayrıcalıklarını deneyimleyebilir, aynı zamanda bütçe dostu fiyat seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Düzce Klima Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Düzce klima servisi hizmetleri temel olarak klima servisine ihtiyaç duyulan her alanda verilmektedir. Klima yedek parça değişiminden tutun da klima için tamir faaliyetlerine kadar her noktada profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Düzce gibi Türkiye’nin her bir ilinde klima servisi hizmetleri sunulmaktadır. Klimalarınızı kullanırken kimi zaman kullanıma bağlı olarak kimi zaman da fabrika kaynaklı olarak klimalar arızalanabilmektedir. Cihazların arızalanmasının yanı sıra periyodik bakım dönemlerinde de klima servislerine başvurulması gerekir.

düzce klima servisi

Düzce lokasyonunda ihtiyacınız olan tüm klima bakım ve onarım faaliyetlerinde uzmanlarımıza güvenebilirsiniz. Klima teknik servislerimiz tarafından birçok bakım ve onarım hizmeti verilmektedir. Bu hizmetler arasında en çok talep görenler ise aşağıdaki gibidir;

  • Klima periyodik bakımı,
  • Klima orijinal yedek parça değişimi,
  • Klima ünite arızalanmaları,
  • Klima hava kanatçığı tamiri,
  • Klima gaz dolumu,
  • Klima kumandası tamiri,
  • Klima motor onarımı.

Klima kullanımı sırasında yanlış kullanıma bağlı olarak klima motorları zarar görebilmektedir. Klimanın motor arızası olması halinde hiç vakit kaybetmeden klima bakımı ve onarımı için uzmanlara başvurmanız önerilir. Klima gibi karmaşık motor teknolojilerine sahip olan cihazların amatör olarak tamir edilmesi mümkün olmamaktadır.

düzce klima servisi

Düzce Klima Servisi Aranmadan Önce Yapılması Gerekenler;

Klima bakımı ve onarımı her ne kadar uzmanlık isteyen bir alan olsa da bazen klimaların çalışmamasının basit nedenleri olabilmektedir. Klimanızın doğru çalışıp çalışmadığından emin olamıyorsanız her şeyi doğru yapıp yapmadığınızı kontrol ederek işe başlayabilirsiniz.

Klima kullanımı sırasında sık yapılan basit hatalar klimadan tam anlamı ile verim alınmasını engelliyor olabilir. Bu noktada aşağıda yer alan kontrolleri yaptıktan sonra klima teknik ekiplerimizi aramanız önerilmektedir. Sorunun kaynağı ve çözümü sandığınızdan çok daha kolay olabilir.

Klima Kullanılan Alanda Hava Çıkışı Olup Olmadığını Kontrol Edin.

Klima kullanılan alanlarda klimanın etki gücünü düşüren en büyük faktörlerden biri de pencere, kapı gibi hava çıkışına olanak tanıyan çıkışlardır. Hava çıkışını önlemek için doğrudan pencere ve kapı benzeri çıkışları kapatmanız yeterli olacaktır.

düzce klima servisi

Klimalar belirli bir alanı ısıtmak ya da soğutmak üzere üretilmiştir. Alan büyüklüğünün artması kapı ya da pencerelerin açık bırakılması ile meydana gelir. Klima kullanırken hava çıkışı olmamasına dikkat edin.

Düzce Klima Servisi, Klimayı Doğru Mod ile Çalıştırdığınıza Emin Olun.

Klima kullanırken sık yapılan hatalardan biri de klima modlarının yanlış kullanılmasıdır. Isıtma modu ile ortam soğutulmaya çalışıldığında verim alınamaması gayet doğaldır. Bu nedenle klimanızı çalıştırırken doğru mod üzerinden programlama yaptığınızdan emin olun.

Klima çalıştırırken kumandada yer alan iki temel mod bulunmaktadır. Bunlar heat ve cool modlarıdır. İki modun dışında kullanılabilir olan başka birçok mod da olabilir. Kullanıcıların sıkça şikayet ettiği ortam ısınmaması ya da soğumaması sorunları bazen yanlış mod kullanımından kaynaklı da olabilmektedir.

düzce klima servisi

Ortamı ısıtmak istiyorsanız heat modunu kullanmalısınız. Bu mod kumandada güneş sembolü ile de bulunmaktadır. Ortamı soğutmak istiyorsanız cool modunu kullanmalısınız. Bu mod kumanda üzerinde buz tanesi resmi ile görünmektedir.

Klima Ortam Sıcaklığını Belirlediğinizden Emin Olun.

Sık yapılan hatalardan bir başkası da klima modunu ayarladıktan sonra ortam sıcaklığını belirlemeyi unutmaktır. Klimanın ortamı ısıtmak ya da soğutmak için istediğiniz ortam sıcaklığını kendi kendine anlaması mümkün değildir. Bu nedenle klima kumandası üzerinde yer alan ok tuşlarını kullanmalısınız.

Uzmanlar tarafından önerilen ortalama oda sıcaklığı 20 ile 22 derece arasındadır. Ortam sıcaklığını belirlerken mod seçimini yaptıktan sonra kumanda üzerinde bulunan ok tuşları ile ortam sıcaklığını belirleme işlemini de tamamlayın.

düzce klima servisi

Klima Hava Çıkışı Önünde Engel Olmamasına Dikkat Edin.

Klima kullanılırken klimanın alanın doğru köşesinde bulunması gerektiğini göz önünde bulundurun. Klimanın sürekli güneş alan bir köşede bulunması cihaz ömrünü kısaltacağı gibi düşük performans sergilemesine de neden olabilir.

Klimanın hava çıkışı önünde herhangi bir engel bulunup bulunmadığına dikkat edin. Klima hava çıkışı önünde yer alan engeller doğrudan klimanın performansını olumsuz etkiler.

Klima Hava Kanatçığını Moda Göre Konumlandırın.

Klima hava kanatçığının yanlış konumlandırılması akabinde ortamın ısıtılması ya da soğutulması önünde büyük bir engel teşkil edecektir. Ortamı ısıtmak istiyorsanız klima hava kanatçığı mutlaka yere dik olarak konumlandırılmalıdır. Bu havanın aşağı doğru yönlendirilmesini sağlayacaktır.

düzce klima servisi

İlginizi Çekebilir! Baymak Klima Sıcak Üflemiyor.

Ortam soğutulmak isteniyorsa klima hava kanatçığı mutlaka yere paralel olacak şekilde, yukarı bakarak konumlandırılmalıdır. Klimanızın ortamı ısıtması ya da soğutması için hava kanatçığını uygun pozisyonda tutmalısınız. Kumanda üzerinde hava kanatçığı ile ilgili yönlendirme tuşları bulunmaktadır.

Baymak Klima Hakkındaki Şikayetler ve Çözümleri inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.