Daikin Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Düzelir?

Daikin Klima Sıcak Üflemiyor

Klima sıcaklık ayarı, klima ilk alındığı zaman klimanın servisi tarafından yapılması gereken bir ayardır. Klima sıcaklık ayarı yapıldıktan sonra kullanıcıya ait olan klima, ısıtma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Bazı zamanlarda klima belirli sorunlar ile karşılaşabilir. Daikin klima sıcak üflemiyor mu? Klimanın karşılaşmış olduğu bu sorun nedeniyle ise kişi, klimayı sıcak ya da soğuk üflemesi için ayarlamakta zorlanabilir.

Daikin Klima Sıcak Üflemiyor

Klimaların sıcak ya da soğuk üflememesine neden olan pek çok etken bulunmaktadır. Birbirinden farklı olan bu etkenler, klimanın etkisini düşürdüğü için kullanıcının istediği performansı alamamasına neden olur. Peki klimanın sıcak ve soğuk üflemesine ne engel olur? Klimanın neden olduğu bu sorunlar nasıl çözülür?

Daikin Klima Sıcak Üflemiyor Mu? Klimanın Sıcak Üflemesine Neler Engel Olur?

Klima sıcaklık modu açıldıktan sonra sıcak üflemeye başlayan klima, bazı zamanlarda belirli sorunlar ile karşılaştığı için sıcak üfleyemeyebilir. Klimanın sıcak üflemesine engel olan bu nedenlerin her birinin belirli bir çözümü bulunur. Kullanıcının yaşamakta olduğu bu sorunlardan kurtulmak için ise klimanın neden bu sorunlara neden olduğunu bulması gerekir.

Daikin Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın neden sıcak ya da soğuk üflemediği bulunduktan sonra bu sorunları çözerek klimanın sıcak üflememesi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Klimanın sıcak üflemesine engel olan nedenlerin bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Klimanın gazının olması gereken miktardan daha fazla ya da daha az olması
 • Klimanın kompresörünün arızalı olması
 • İç ünitenin filtresinin kirlenmesi
 • Klimanın iç ünitesinde yer alan peteğin kirlenmiş olması
 • Dış ünitede bulunmakta olan filtrenin kirlenmesi
 • Klimanın hava filtresinin kirlenmiş olması
 • Klimanın dış ünitesinde bulunmakta olan peteğin kirlenmesi
 • Klimanın iç ya da dış ünitesinde yer alan kondansatörün arızalı olması
 • Klimanın sensörlerinin arızalı olması
 • Klima kumandasının bozuk olması
 • Bakır boru hattında kırılma ezilme meydana gelmesi
 • Klimanın sinyal kablosunda herhangi bir sorun meydana gelmesi

İlginizi Çekebilir! Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın ideal Isıtma ve Soğutma Değerleri Nelerdir?

Klima soğutma ayarı, klimalarda bulunmakta olan ve klimanın sıcak ya da soğuk üflerken üflemekte olduğu havanın derecesini ayarlamakta olan klima ayarlarına verilmekte olan isimdir. Klimada bulunmakta olan sıcaklık ya da soğukluk ayarlarına göre klima kullanıcısı, klimanın kullanılmakta olduğu odanın ısısını kolay bir şekilde ayarlayabilir.

Daikin Klima Sıcak Üflemiyor

Klima sıcaklık dereceleri ortama uygun olarak ayarlandığı zaman ortamı ısıtmak ya da soğutmak oldukça kolaydır. Klimanın kumandası sayesinde klima sıcaklık ve soğukluk ayarları kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir. Klima kumandası üzerinde yer almakta olan tuşlardan öncelikle mode tuşuna basılması gerekir. Mode tuşuna girdikten sonra ise klima, ısıtma ya da soğutma moduna alınmalıdır.

Güneş ya da heat simgesi ile sıcak modu, kar ya da cool simgesi ile soğuk modu ayarlanır. İstenilen mod açıldıktan sonra ise kumandada bulunmakta olan klima sıcaklık dereceleri ayarlama yeri sayesinde klimanın sıcaklık ve soğukluk derecesini ayarlayabilirsiniz.

Daikin Marka Klimalar Hakkında Detaylı Bilgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.