Bosch Klima Sıcaklık Ayarı, Nasıl Yapılabilir?

Bosch Klima Sıcaklık Ayarı

Bosch klima sıcaklık ayarı, herkes tarafından kolaylıkla yapılması mümkün olan ayarlar olarak bilinmektedir. Bu nedenle hem hızlı hem de kolay bir şekilde yapılabilir. Bosch klima sıcaklık ayarını yaparken klima kumandası üzerinde yer almakta olan tuşlar kullanılır.

Bosch Klima Sıcaklık Ayarı

Bosch klima kumandası üzerinde yer almakta olan sıcak ve soğuk tuşları sayesinde klimada sıcak ve soğuk ayarı yapmak mümkündür. Ayrıca klima kumandası üzerinde yer almakta olan nem ayarı ve benzeri ayarlar ile odanızın havasını kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Peki Bosch klima sıcak modu nedir? Klima soğuk modu nedir ve nasıl ayarlanır?

Bosch Klima Sıcaklık Ayarı, Modu

Klima sıcak modu, klimanın sıcak hava üflemesini sağlamakta olan moddur. Klima sıcak modu sayesinde ev, klimanın bulunmakta olduğu odadan başlayarak daha kolay bir şekilde ısınır. Bosch klima sıcak modunu açmak ise kısa süreli bir işlem olması nedeni ile fazla çaba gerektirmez.

Bosch Klima Sıcaklık Ayarı

Bosch klima sıcak modunu açmak için öncelikle klima kumandası üzerinde yer almakta olan on off tuşuna basılarak kumandanın açılması gerekir. Klima kumandası açıldıktan sonra kumanda üzerinde yer almakta olan kar, güneş, nem alma ve fan işaretleri arasından güneş işareti seçilir. Güneş işareti klimanın sıcak hava modunu ifade eder.

İlginizi Çekebilir! Vestel Klima Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Klimanın sıcak hava düğmesine basıldıktan sonra klima kumandası üzerinde yer almakta olan aşağı ve yukarı ok tuşları ile klimanın üflemekte olduğu havanın sıcaklığı ayarlanabilir. Klima kumandası üzerinde yer almakta olan yukarı ok tuşuna basıldığı zaman klimanın üflediği havanın sıcaklık derecesi artar. Yukarı ok tuşunun altında yer alan aşağı ok tuşu ise klimanın üflediği havanın sıcaklığını azaltır.

Bosch Klima Soğuk Modu

Klima soğuk modu, klimanın üflemekte olduğu havayı soğuk yapmayı sağlayan moda verilen isimdir. Klimanın soğuk hava modu sayesinde evi ve klimanın bulunmakta olduğu havayı kolay bir şekilde soğutmak mümkündür. Bu nedenle Bosch klima soğuk modu özellikle sıcak yaz günlerinde pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Bosch Klima Sıcaklık Ayarı

Bosch klimayı soğuk hava moduna almak oldukça kolaydır. Klimayı soğuk hava moduna almak için yapılması gereken ilk işlem, klima kumandası üzerinde bulunmakta olan on off düğmesine basmaktır. Bu tuşa basıp klimayı açtıktan sonra klima kumandası üzerinde yer almakta olan işaretlerden kar işaretine basılması gerekir.

Kar işareti klimayı soğuk moduna alan işaret olduğu için kar işaretine basıldıktan bir süre sonra klima soğuk hava üflemeye başlar. Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan yukarı ve aşağı yön tuşları ile klimanın üflemekte olduğu havanın soğukluk dereceleri de ayarlanabilir.

Bosch Klima Sıcaklık Ayarı

Kumanda üzerindeki yukarı yönlü ok tuşuna basılarak klimanın üflediği havanın derecesini yükseltebilirsiniz. Aşağı yönlü ok tuşu ile ise üflenen havanın sıcaklığını düşürerek evi daha kolay bir şekilde soğutabilirsiniz.

Bosch Ev Aletleri Firmasının Üst Düzey Tasarruflu Klimalarına Göz Atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.