Bosch Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Düzelir?

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

Klima sıcak ayarları klimanın ne kadar sıcak üfleyeceğini ayarlamanızı sağlayan ayarlardır. Bosch klima sıcak üflemiyor mu? Klimanın sıcaklık ayarları doğru bir şekilde ayarlanmadığı zaman klima beklendiği kadar ısıtma yapamaz. Aynı şekilde klima içerisinde soğutma ayarları da mevcuttur. Kişinin istediği gibi bir soğutma performansı alabilmesi için öncelikli klimada yer almakta olan soğukluk derecesini ayarlaması gerekir.

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

Klimaların sıcaklık ya da soğukluk ayarını yapmak oldukça kolaydır. Klimanın sıcaklık ayarını yapabilmek için gerekli olan ilk aşama, klima kumandası üzerinde yer almakta olan modlardan sıcak yani heat tuşunu seçmektir. Heat modunu seçtikten sonra kumandada çıkmakta olan yerden klima havasının sıcaklık derecesi ayarlanabilir.

Klimanın soğukluk ayarını yapabilmek için ise yapılması gereken ilk şey, klimada bulunmakta olan soğuk ya da diğer bir adı ile cool modunun seçilmesidir. Soğuk modu seçildikten sonra kumanda üzerinde çıkmış olan yerden klimanın soğukluk derecesi ayarlanabilir. Peki bu ayarlamaları yapmanıza rağmen klimanın sıcak ya da soğuk üflememesine ne neden olur?

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın Bakımını Düzenli Olarak Yaptırın

Kalımı bakımı düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlemdir. Klima bakımı düzenli bir şekilde yapılmadığı zaman klimada belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Klimalarda ortaya çıkmış olan bu sorunlarla baş etmek için klima sahibinin klimanın neden bu tür sorunlara neden olduğunu bulması gerekir.

İlginizi Çekebilir! Baymak Klima Sıcak Üflemiyor

Klimalar, bakımı yapılırken oldukça dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Klima bakımı yapılırken, klima içerisinde bulunmakta olan her bir parça incelenip herhangi bir soruna neden olup almadığı araştırılır. Bu nedenle klimaları düzenli bir şekilde bakıma göndermek gerekir. Klima bakımı yapıldıktan sonra klimanın kullanım ömrü uzar. Aynı zamanda klimanın etkisi de arttığı için klimanın bakımını düzenli bir şekilde yaptırmak önemlidir.

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor ise Klimanın Hava Filtresi Temizliğini Aksatmayın

Klima hava filtresi kirlendiği zaman klimada sıcak ya da soğuk üflememe gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Klimada ortaya çıkmakta olan üfleme probleminin en önemli nedeni olan hava filtresi kirlenmesi, bir süre sonra klimayı olumsuz yönde etkileyerek klimanın çalışma veriminde bir miktar düşüşe neden olacaktır.

Klimanın hava filtresini temizlemek oldukça kolay yapılmakta olan bir işlemdir. Birçok klimada kolay bir şekilde hava filtresini temizlenebilir. Klimanın hava filtresini temizleyemediğiniz zaman ise klimayı bakıma göndererek ya da klimanın servisini çağırarak hava filtresinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın hava Filtresi Nasıl Temizlenir?

Klima hava filtreleri belirli aralıklarla temizlenmesi gerekli olan parçalardır. Klimanızın hava filtresi iç ünitenin tavan bölümünde yer alıyorsa öncelikle sigortanızın kapalı olması gerekir. Klimada bulunan filtreyi yavaş bir şekilde çıkartın ve süpürge yardımı ile tozunu alın. Ilık su ile temizleyerek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hava filtresini yerine dikkatli bir şekilde taktıktan sonra sigortaları açarak klimanın sıcak ya da soğuk hava üfleyip üflemediğini kontrol edebilirsiniz.

Bosch Klimaları Hakkında Detaylı Bilgilere Göz Atabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.