Ariston Klima Sıcaklık Ayarı, Nasıl Yapılır?

Ariston Klima Sıcaklık Ayarı

Ariston klima sıcaklık ayarı, yapılması kolay olan bir ayar olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ariston klimada ayar yapmak fazlasıyla kolay olduğu için ayar yapılması için fazla zaman harcamaya gerek kalmaz. Bu nedenle pek çok kişi Ariston klimayı tercih etmektedir.

Ariston Klima Sıcaklık Ayarı

Ariston klimanın sıcaklık ayarını yapmak için klima kumandası üzerinde yer almakta olan tuşlar kullanılır. Klima üzerinde yer alan tuşların yerleri ve şekilleri oldukça açıktır. Bu sayede klima sıcaklık ve soğukluk ayarı yapılırken herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmaz. Peki Ariston klima sıcak hava ayarı nedir ve nasıl yapılır? Ariston klima soğuk hava ayarı nedir ve ne için kullanılır?

Ariston Klima Sıcak Hava Ayarı

Ariston klima sıcak hava ayarı, klimanın sıcak hava üfleyerek evi ve bulunduğu odayı ısıtmasını sağlamakta olan ayardır. Klimanın sıcak hava üflemesi için öncelikli sıcak hava moduna ayarlanması gerekir. Bu mod ise klima kumandası üzerinden kolayca ayarlanabilir.

Klima kumandasını kullanabilmek için öncelikle kumandayı açmak gerekir. Bu işlemi kumanda üzerinde yer almakta olan açma ve kapama düğmesine basarak gerçekleştirebilirsiniz. Klima kumandası açıldıktan sonra kumanda üzerinde mode yazan tuşa basmak gerekir. Sıcak hava ayarı yapmak için simgenin güneş olması gereklidir.

Ariston Klima Sıcaklık Ayarı

İlginizi Çekebilir! E.C.A Klima Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Klima güneş simgesine ayarlandıktan sonra sıcak hava üflemeye başlar. Klima sıcak hava üflemeye başladıktan sonra klimanın üflemekte olduğu havanın sıcaklık derecesini de ayarlamak mümkündür. Klima kumandası üzerinde bulunmakta olan aşağı yukarı ya da artı eksi tuşları ile klimanın üflediği havanın derecesini arttırmak ya da azaltmak mümkündür.

Ariston Klima Soğuk Hava Ayarı

Ariston klima soğuk hava ayarı, klimanın soğuk hava üflemesini sağlamakta olan bir ayardır. Klima soğuk hava ayarına alındıktan sonra soğuk hava üfleyerek evi ve bulunduğu odayı ısıtmaya başlar. Özellikle sıcak yaz aylarında tercih edilmekte olan klima soğuk hava ayarı kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Klimanın soğuk hava ayarını yapabilmek için öncelikle klima kumandasının açılması gerekir. Bu işlem ise klimanın kumandası üzerinde yer almakta olan açma kapama tuşuna basılarak gerçekleştirilir. Klimanın açma kapama tuşuna basıldıktan sonra klima kumandası açılır ve klima ayarlama yapılmaya hazır hale gelir.

Ariston Klima Sıcaklık Ayarı

Klimayı soğuk hava moduna almak için klima kumandası üzerinde bulunmakta olan mode tuşuna basmak gerekir. Kumanda üzerinde yer almakta olan mode tuşuna bastıktan sonra cold modunu yani kar simgesini seçmek gerekir. Kar simgesi seçildikten sonra klima soğuk hava üflemeye başlar.

Klima için soğuk modu seçildikten sonra ise klima kumandası üzerinde bulunmakta olan artı eksi ok tuşları sayesinde klimanın üflemekte olduğu havanın sıcaklık derecesini arttırma ya da azaltma işlemi yapılabilir. Bu sayede evinizi daha kolay bir şekilde soğutabilir ya da ısıtabilirsiniz.

Ariston klima teknik özellikleri nelerdir? Neden tercih etmelisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.