Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Çözülmelidir?

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Arçelik klima sıcak üflemiyor sorunu kullanıcılar tarafından sıkça dile getirilen sorunlar arasında yer almaktadır. Klimaların sıcak hava üflememesinin belli başlı bazı nedenleri bulunmaktadır. Cihazın periyodik bakımları yapılmamış ya da hava filtreleri tıkanmış olabilir.

Klimanın sıcak üflememe nedenleri arasında en sık karşılaşılan nedenleri yazımızda derledik. Merak ettikleriniz ve klima sıcak üfleme ayarları için okumaya devam edebilirsiniz.

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor Neden?

Arçelik klima yönünden oldukça fazla tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Arçelik marka klimanızın sıcak üflememesinin ise farklı nedenleri olabilir. Klima servisini çağırmadan önce klimanızı kontrol etmeniz ve aşağıda yer alan sorunlardan biri olup olmadığını incelemeniz önerilir.

Arçelik Klima Sıcak Üflememe Nedenleri;

Arçelik klima sıcak üflememe nedenleri temel olarak bazı belli başlı sorunlardan oluşmaktadır. Bu sorunların birçoğu klimanın düzenli bakımı yapılmadığı zaman ortaya çıkmakla birlikte bazıları da fark edilmeksizin ortaya çıkabilmektedir.

  • Klima gazı bittiğinde,
  • Klima ana motorunda arıza olduğunda,
  • Klima kullanım talimatlarına uygun kullanılmadığında,
  • Klimanın hava çıkışları kapatıldığında,
  • Klima hava filtresi tıkandığında klimanız sıcak üflemeyebilir.

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Isıtma Modunda Olduğundan Emin Olun.

Klimanızın ısıtma modunda olduğundan emin olmalısınız. Klimayı soğuk ayarda kullanırken ısıtma en yüksek ayarında dahi olsa cihaz ortamın ısısını azaltmaya yönelik olarak faaliyet gösterir. Bu nedenle klimanızın ısıtma modunda olduğundan emin olmalısınız.

Klimanın ısıtma moduna nasıl alınacağı hakkında bilgi sahibi olmak için Arçelik marka cihazınızın kullanım kılavuzunu okuyabilir ve kumanda kullanım bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Klimayı ısıtma moduna almak için kumandada bulunan güneş simgesi ya da HEAT yazan butonu kullanmanız gerekir. Cihazın ısıtma moduna geçmesi için genellikle bu butonlar kullanılmaktadır. Bununla birlikte klimanızın sıcaklık ayarının ortamın sıcaklığından yüksek olduğuna emin olmalısınız.

Cihazın Dış Ünitesinin Aktif Olarak Çalıştığından Emin Olun.

Arçelik marka klima sıcak üflememe nedenlerinden biri de cihazın dış ünitesinin aktif olarak çalışmıyor olmasıdır. Cihazın dış ünitesi çalışıyorsa iç aksamlarında sorun olabilir. Ancak dış ünite çalışmıyorsa cihaz kendini mühürlemiştir.

İlginizi Çekebilir! Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Cihazınızın dış ünitesi çalışmadığında klimayı resetlemeniz önerilir. Resetleme işlemi için kapadıktan sonra prizden kablosunu çekin ve yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Akabinde resetleme işlemi cihazı yeniden açtığınızda gerçekleşecektir.

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor ise Klima Hava Girişlerinin Açık Olduğundan Emin Olun.

Klima hava girişlerinin kapatılması klimanın doğru çalışmamasına akabinde kısa süre sonra bozulmasına neden olmaktadır. Cihazın hava girişlerini herhangi bir engelleyici ile kapatmayın. Kimi zaman dolap kimi zaman da farklı objeler ile hava girişleri fark etmeden kapatılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir! Toshiba klima sıcak üflemiyor

Klima Yönlendirme Kanatçığını Kontrol Edin.

Klima ısıtma modunda iken yönlendirme kanatçığı mutlaka aşağı yöne doğru bakmalıdır. Aksi yönde iken cihaz ısıtma işlemini gerçekleştirmez. Birçokları tarafından pek bilinmez ancak klima yönlendirme kanatçığı yanlış konumda olduğunda beklenen performans alınamayabilir. Teknik servis çağırmadan önce klima yönlendirme kanatçığını kontrol etmelisiniz.

Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor

Klima Hava Filtresinin Temiz Olduğundan Emin Olun.

Klima hava filtresinin temiz olduğundan emin olun. Periyodik bakımlarda hava filtresinin temiz olup olmadığı düzenli olarak kontrol edilir. Klima hava filtresi temizleme işlemleri düzenli olarak yaptırılması gereken işlemlerdir. Klimanın sağlıklı bir şekilde çalışması için filtrenin açık ve temiz olması şarttır.

Arçelik Klimalarına Göz Atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.