Alarko Klima Sıcaklık Ayarı, Nasıl Yapılır?

Alarko Klima Sıcaklık Ayarı

Alarko klima sıcaklık ayarı nasıl yapılır? Klimalarda yapılmakta olan sıcaklık ayarları sayesinde klimanın üflemekte olduğu havanın ısı derecesi kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir. Klimanızın modunu ayarladıktan sonra klimanın sıcaklık ayarlarını da yaparak klimanızın üflemekte olduğu havayı soğuk ya da sıcak olarak belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda klimanızda bulunmakta olan nem modu ile de ortamın nemini arttırıp azaltabilirsiniz.

Alarko Klima Sıcaklık Ayarı

Klimanızda bulunmakta olan modların kullanımı, klimanın bulunduğu ortama göre değişiklik göstermektedir. Sıcak modu açıkken klima kullanıldığında odada fazla kişi bulunuyor ise ısı ayarını birkaç derece düşürebilirsiniz. Peki klimanın sıcaklık modu nedir ve ne işe yarar? Klimaların ısı ayarı nasıl yapılır?

Klimalarda Sıcaklık Modu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Klima sıcaklık modu, klimanın sıcak üflemesini sağlamakta olan klima moduna verilmekte olan isimdir. Klimanın sıcak hava üflemesi için yapılması gereken ilk işlem klimanın sıcak modunu açmaktır. Aynı şekilde klimanın soğuk hava üflemesi için de öncelikle klimanın soğuk modunun açılması gerekir.

Klimanın sıcak ya da soğuk modu açıldıktan sonra klima kumandası yardımı ile klimanın üflemekte olduğu havanın ısı derecesi ayarlanabilir. Klimanın ısı derecesini ayarladıktan sonra klimanız bir süre sonra sıcak hava üfleyecektir.

Alarko Klima Sıcaklık Ayarı

İlginizi Çekebilir! AEG Klima Sıcaklık Ayarı

Alarko Klima Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Klima sıcaklık ayarlama işlemi yapılırken birbirinden farklı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Klimalarda ısı ayarı yapabilmek oldukça kolaydır. Klima markasına göre yapılmakta olan klima ısı ayarı ise klimanın kumandasına göre de değişiklik gösterebilir. Peki klima kumandalarına göre klima ısı ayarı nasıl yapılmaktadır?

Kapaklı Kumandalı Modellerde Isı Ayarı Nasıl Yapılır?

Klima sıcaklık derecesi ayarlanırken klimanın bulunduğu ortama dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Kapaklı kumandalı klima modellerinde ısı ayarı yapabilmek için yapılması gereken ilk işlem, klimanın kumandasının sağ üst köşesinde yer almakta olan açma ve kapatma düğmesine basmaktır.

Alarko Klima Sıcaklık Ayarı

Kumandayı açtıktan sonra kumandanın kapağını açın ve üzerinde kar tanesi, siyah üçgen ve güneş sembolleri arasından güneş sembolüne tıklayın. Isı moduna aldıktan sonra ise aşağı ve yukarı tuşları sayesinde klimanın ısı derecesini ayarlayabilirsiniz.

Kapaksız Kumandalı Modellerde Isı Ayarı Nasıl Yapılır?

Kapaksız kumandalı modellerde klima sıcaklık ayarı yapmak, kapaklı kumandalı modellerde ısı ayarı yapmak kadar kolaydır. Kapaksız kumandalı modellerde ısı ayarı yapılması için yapılması gerekli olan ilk işlem, klima kumandasında yer almakta olan açma ve kapama düğmesine basarak klima kumandasını açmaktır. Bu işlemden sonra ise ısı ayarı daha kolay bir şekilde yapılır.

Alarko Klima Sıcaklık Ayarı

Klimanın kumandasını açtıktan sonra ise ısıtma konumuna ulaşmak için mod tuşuna basıp kumanda ekranında belirmiş olan ısı modunun simgesine tıklayın. Simge hemen çıkmadıysa birkaç kere mod tuşuna basabilirsiniz. Isı moduna bastıktan sonra ise aşağı ve yukarı tuşları ile klimanın sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz. Klimanızın sıcaklık derecesini de ayarladıktan sonra klimanız sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Alarko Resmi Sayfasında Fiyatları ve Özellerikleri Görüntüleyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.