Alarko Klima Sıcak Üflemiyor, Nasıl Çözülür?

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor

Alarko klima sıcak üflemiyor sorunu, birbirinden farklı etkenler sonucunda ortaya çıkabilmekte olan bir problemdir. Bu nedenle klimanın neden olduğu sıcak üflememe sorunun çözebilmek için öncelikle klimanın hangi sorunlar nedeni ile bu problemi ortaya çıkardığı bulunmalıdır.

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın sıcak üflememe sorununa hangi etkenin neden olduğu bulunduktan sonra klimanın sorunu daha kolay bir şekilde çözülmektedir. Klimanın sahip olduğu bazı malzemeler içerisinde belirli problemler meydan geldiği zaman klimalar bu ve benzeri sorunlara neden olabiliyor. Peki klima sıcak hava üflemediği zaman neler yapılabilir?

Klima Sıcak Üflemediği Zaman Neler Yapılabilir?

Klima sıcak hava üflemediği zaman yapılabilecek birbirinden farklı yollar bulunmaktadır. Klimanın sıcak hava üflememe durumu, belirli nedenler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Klimanın neden sıcak hava üflemediği bulunduktan sonra ise klimanın meydana getirmekte olduğu sorunu çözmek daha kolay olur.

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor

Klima tarafından meydana gelmekte olan sorunu, farklı yollar deneyerek çözebilirsiniz. Klimayı servise göndermeden önce denenebilecek yollar bulunur. Klimanın soruna neden olması durumunda denenebilecek yollar şu şekilde sıralanabilir:

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor ise Klimanın Yönlendirme Kanatçığını Kontrol Edin:

Klimanın ısıtma modu çalıştırıldığı zaman ön kısmında bulunmakta olan yönlendirme kanatçığının yönü aşağıya doğru olmalıdır. Bu sayede klima doğru yere doğru şekilde sıcak hava göndermeyi başarabilir. Bu yönlendirme kapakçığı yukarı yönlü ise klima, ısıtma işlemini gerçekleştiremez. Bu nedenle klimanın yön kanatçığını aşağıya doğru indirmeniz gerekir.

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor

Oda İçerisinde Açık Kapı Ya Da Pencere Bulunuyor Mu?

Klimayı kullanmakta olduğunuz odanın içerisinde bulunmakta olan kapılar ya da pencereler açık durumda ise klima ısıtma işlemini gerçekleştiremiyor olabilir. Klimanın sıcak hava üflemediği zaman klimanın bulunmakta olduğu odada açık kapı ya da pencere bulunuyor ise bu kapı ve pencereleri kapatmanız gerekir. Klimanızda sorun olmadığı için klimanız kısa sürede ısıtma işlemini sağlamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir! Toshiba Klima Sıcak Üflemiyor!

Klima Çalışırken Dış Ünite Devreye Giriyor Mu?

Klima çalışırken dış ünite devreye giriyor ise klimanızın belirli parçalarında sorunlar meydana gelmiş olabilir. Klimanın dış ünitesi devreye girmiyor ise bu durumlarda klimanızın elektronik devresi bloke olmuş demektir.

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanızın elektronik devresi bloke olduğu zaman klimanızı eski haline getirebilmeniz için klimayı resetlemeniz gerekir. Cihazınızı enerji yerinden kapatın ve yaklaşık olarak 10 dakika boyunca klimanız kapalı bir şekilde bekleyin. Klimanızı yeniden açtıktan sonra klimanızın sıcak hava üflediğini görebilirsiniz.

Klimanın Hava Filtresi Temiz Mi?

Klimanın hava filtresi, klimanın işlevini gerçekleştirebilmesi için oldukça önemli bir parçadır. Klimaların ön kısmında bulunmakta olan hava filtresi kullanım sıklığına bağlı olarak temizlenmelidir. 15 günde bir kere temizlenmesi önerilmekte olan hava filtresinin kontrolü yapılmalıdır.

Alarko Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanın hava filtresi kontrolü yapıldıktan ve temizlik işlemi gerçekleştirildiği zaman klima sıcak hava üfleme işlemini daha kolay bir şekilde gerçekleştirecektir. Klimanızın hava filtresini temizleyerek birçok sorundan kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Alarko’nun 20’den fazla klima çeşidini tek tek inceleyin, sizlere en uygun olana karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.