2.EL Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2.EL Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2.el klima ürünleri, klima kullanıcılarının tercih ettiği seçeneklerden biridir. Klima fiyatlarının oldukça yüksek olması ve akabinde klima satın alırken uygun fiyat arayışında olan kullanıcılar için uygun fiyatlı ikinci el klimalar tercih edilmektedir.

2. El Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bu hususlar satın alınacak olan klimanın 2. El olması ile birlikte daha da önem kazanmaktadır. Aldığınız klima daha önce başkaları tarafından kullanılmış ise ilk dikkat etmeniz gereken klimanın teknik servise gönderilip gönderilmediği olmalıdır.

2.el klima

Klimaların arıza yapması halinde teknik servise başvurulduğu bilinmektedir. Klimayı alırken teknik servise gönderildiyse gönderilme nedeni, klimanın ne kadar süredir kullanıldığı gibi hususlara dikkat etmelisiniz. Motor arızası benzeri ciddi arızalar meydana gelmiş olan klimaları satın almamanız önerilir.

Klimalar da diğer teknolojik aletler gibi belli bir kullanım ömrü ile sunulmaktadır. Bu nedenle klima alırken uzun ömürlü olamayacak, kullanım ömrünü doldurmuş olan klimaları tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Yazımızın devamında 2. El klima alırken sormanız gereken bazı soruları derledik.

Klima Garantisi Devam Ediyor Mu?

Klimalar genellikle 2 yada 3 yıl garanti ile müşterilere sunulan teknolojik ürünlerdir. Garanti kapsamına giren bazı arızalar mevcut iken kullanıcı kaynaklı oluşan arızalar garanti kapsamına girmemektedir.

2.el klima

Almak istediğiniz klimanın garantili olup olmadığını kontrol etmeyi unutmamalısınız. Klima kontrolü sırasında klimanın satın alındığı fiş ya da garanti belgesi benzeri evrakları da teslim almayı unutmayın. Klimanın garantisinin devam etmesi olası bir arıza halinde başvurabileceğiniz yetkili servis garantisi için zaruridir.

Klima Modeli ve Markası Nedir?

2. el Klima fiyatları üzerinde etkili olan iki temel faktör klimanın markası ve modelidir. İkinci el klima alırken klimanın markasına ve modeline göre fiyat biçmelisiniz. Genel olarak 1500 TL ile 8000 TL arasında satılan klimalar özelliklerine göre farklı fiyatlandırılır.

Alacağınız 2. El klima için fiyatlandırma yaparken piyasada yer alan benzer özellikli ve markalı klimaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

2.El Klima, Klima Bakımları Düzenli Yapılıyor Mu?

Klima kullanıcıları tarafından sıkça atlanan hususlardan biri de klimanın bakımlarının zamanında yapılması gerekliliğidir. Klimanızı kullanırken doğrudan doğruya periyodik olarak bakım yaptırmanız önerilir.

Klima bakımı için uzmanlara sık sık başvurmanıza gerek yoktur. Klima firmaları klimaların periyodik bakım sürelerini sürekli kullanıldıklarında yılda 2 kez olarak belirlemektedir. Klima alırken özenli bir kullanıcıdan klima almaya dikkat edin.

Klimaların hor kullanılması ile birlikte kısa sürede bozuldukları bilinmektedir. Klima gibi teknolojik aletlerin sürekli kullanılması halinde periyodik bakımlarının düzenli yaptırılması cihazın daha uzun ömürlü olması için şarttır.

2.el klima

Periyodik bakımlarının yanı sıra klima hava filtresinin de yaklaşık 15 günde bir temizlenmesi gerekmektedir. Klima bakımı iyi yapılan klimalar 2. El olarak dahi alınsa uzun ömürlü kullanılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir! En Uygun Klima Hangisidir?

Klima Aradığınız Nitelikleri Karşılıyor Mu?

2. el klima ya da sıfır klima alırken klimanın aradığınız nitelikleri karşılayıp karşılamıyor oluşu satın alırken ana kriteriniz olmalıdır. Klimalar birçok farklı model ve seçenek ile kullanıcı deneyimine sunulur. Siz de klimanızı alırken hangi ortama, ne kadar büyüklük için kullanacağınıza dikkat etmelisiniz.

Klima satın alırken doğrudan doğruya klima tipi seçimini yaptıktan sonra klima arayışına girmelisiniz. Salon tipi, duvar tipi, mobil klima gibi klima tiplerinden alanlarınız için en uygun olanını seçin.

Klima satın alırken klimanın ne kadar alanda etkili olduğuna da dikkat etmelisiniz. Alanlarınızın büyüklüğüne uygun klimalar tercih ederek daha uzun ömürlü ve faydalı klimalara sahip olmanız mümkündür.

Toshiba Klima Sıcaklık Ayarı  Samsung Klima Sıcak Üflemiyor

Sahibinden üzerine 2.el klima araştırması için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.